Świetlica w szkole

Serdecznie zapraszamy do naszej świetlicy. Ubiegły semestr minął nam bardzo aktywnie, był czas na zabawę, rozmowy i oczywiście odpoczynek po lekcjach. Oprócz zabaw swobodnych organizowane były również zajęcia ruchowe oraz plastyczne, na których uczniowie mogli rozwijać swoje zdolności i zainteresowania. Dzieci chętnie tworzyły galerie swoich prac na gazetkach ściennych szkoły. Podczas zajęć wykorzystywane były różnorodne pomoce, które rozwijały wyobraźnię i zachęcały do aktywności. Największą popularnością cieszyły się prace tj. :

• Tatuaże dłoni

• Kraków nocą

• Zwierzątka z wykorzystaniem bibuły, guzików, plastikowych talerzyków, patyczków kreatywnych, pianki itp.

• Drzewo z pieczątek

• Godło Polski metodą origami

• Ozdoby Bożonarodzeniowe

• Maski Karnawałowe

• Prezenty na Dzień Babci i Dziadka

• Tworzenie własnych gier planszowych

Podczas zajęć świetlicowych uczniowie mogli liczyć również na pomoc w odrabianiu lekcji oraz utrwalaniu wiadomości zdobytych na zajęciach lekcyjnych. Wśród codziennych zabaw dużym zainteresowaniem cieszyły się klocki Click z których uczniowie tworzyli niesamowite konstrukcje, dzieci chętnie uczestniczyły także w grach stolikowych, ogromną popularnością cieszyły się koraliki Pyssla., kolorowanki, Biznes po polsku, gry strategiczne oraz zabawy w kodowanie.

Elementem dnia codziennego w życiu świetlicy była również bajkoterapia- chwila ciszy i relaksu dla dzieci oparta o bajki poruszające ważne dla dzieci sprawy na podstawie książek:

• „ 12 ważnych opowieści. Polscy autorzy o wartościach”,

• „ Bajkoterapia czyli bajki pomagajki dla dużych i małych”,

• „ Bajeczne mikstury czyli bajki psychoterapeutyczne, psychoedukacyjne i relaksacyjne”,

• „ Włącz emocje opowiadania socjoterapeutyczne”.

Poprzez bajki zostało poruszonych wiele trudnych tematów dotyczących m. in.

• uczciwości,

• samodyscypliny,

• odpowiedzialności,

• odwagi,

• dobroci,

• szacunku,

• mądrości,

• miłości,

• przyjaźni,

• empatii,

• strachu,

• samodzielności,

• bezpieczeństwa,

• tolerancji,

• akceptacji czy szczęścia.

Dzieciom szczególnie przypadły do gustu „ Świetlicowe seanse filmowe”. W każdy piątek po trudach całego tygodnia uczniowie mogli zrelaksować się przy zabawnych bajkach i filmach, wyświetlanych na dużym ekranie.